RTV AHIRETI
Shëndetësi

Këto janë sëmundjet që shëron vaji me kripë

keto-jane-semundjet-qe-sheron-vaji-me-kripe

Ekziston një përzierje e thjeshtë e cila ndihmon në lehtësimin e të gjitha dhimbjeve të osteoporozës dhe pas përdorimit të saj nuk do të ndjeni dhimbje për disa vjet.

Për përgatitjen e kësaj recete ju duhet një përzierje me vaj perimesh të parafinuar dhe kripë dhe të masazhoni pjesën e qafës dhe shpatullat.

Përbërësit e kësaj recete janë; 10 lugë kripë dhe 20 lugë vaj (ulliri ose luledielli). Në fillim përzieni vajin dhe kripën mirë dhe vendoseni në një shishe qelqi, aty lerëni për disa ditë.Përbërjen çdo mëngjes masazhoni pjesën e qafës dhe shtyllën kurrizore rreth 2-3 minuta në fillim. Pas përfundimit fshijeni qafën dhe shpatullat me peshqir të lagur dhe të ngrohtë.

Çdo ditë rrisni kohëzgjatjen e masazhit për 2-3 minuta

Këtë masazhë duhet t’a aplikoni për 10 ditë, pas 8-10 procedurash ju do të vini re ndryshime rrënjësore.

Related posts

Pesë arsye pse dieta nuk funksionon për të gjithë njësoj

admin

Problematikat më të shpeshta në ORL gjatë stinës së verës, pse duhet të jemi alert sipas mjekëve?

admin

A shkakton e ftohura simptoma më të rënda tek meshkujt?

admin