RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Këtu është një përmbledhje e zhvillimeve të fundit në lidhje me Palestinën

ketu-eshte-nje-permbledhje-e-zhvillimeve-te-fundit-ne-lidhje-me-palestinen

Bombardimet izraelite vazhdojnë në të gjithë Rripin e Gazës, duke përfshirë shkollat që strehojnë mijëra njerëz të zhvendosur në Khan Younis.

Zyrtarët palestinezë shëndetësorë që mbanin një konferencë shtypi në Spitalin Kamal Adwan në Gazën veriore vrapuan për t’u mbrojtur pasi u qëlluan.

Hamasi ripohon se nuk do të hyjë në bisedime derisa Izraeli të ndalojë sulmet.

Ministrja e Jashtme franceze Catherine Collona, gjatë një vizite në Izrael, bën presion për një armëpushim “të menjëhershëm dhe të qëndrueshëm” në luftën e Gazës.

Të paktën pesë palestinezë u vranë në sulmin e fundit të ushtrisë izraelite në Tulkarem, në Bregun Perëndimor të pushtuar. /mesazhi

Related posts

Emërohet përbërja e re e Qeverisë së Federatës boshnjake-kroate

admin

Macron njofton zgjedhje të parakohshme pas rezultateve të sondazheve për PE: Rritja e nacionalistëve është një rrezik për Francën dhe Evropën

admin

Orban: Sanksionet e BE-së ndaj Rusisë kanë “dështuar”

admin