RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

KFOR-i amerikan dhe EULEX-i në Banjskë

kfor-i-amerikan-dhe-eulex-i-ne-banjske

Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, dhe ai i Bashkimit Evropian për sundimin e ligjit, EULEX, ka dalë në vendin e ngjarjes në veri të Mitrovicës ku ka ndodhur sulmi ndaj njësisë së Policisë së Kosovës, me ç’rast ka vdekur një zyrtar policor dhe një tjetër ka mbetur i plagosur.

Njësitë e KFOR-it amerikan me forca të shtuara të Policisë së Kosovës janë stacionuar në afërsi të Banjskës, fshatit ku ka ndodhur sulmi.

Ekipi i KOHËS në terren ka arritur të sigurojë pamje në afërsi të Banjskës prej 1.5 kilometra.

Policia ka njoftuar në mëngjesin e së dielës se në orët e para grupet kriminale kanë sulmuar policinë me anë të dy kamionëve pa targa, me të cilët kanë bllokuar urën që çon në këtë fshat.

Related posts

Kurti takohet me eurodeputetë të Grupit të Partisë Popullore Evropiane

admin

Pesë palestinezë u vranë gjërsa forcat izraelite sulmuan kampin e Bregut Perëndimor

admin

Ministria e Jashtme e Rusisë: Lavrov dhe Fidan do të takohen së shpejti

rezart morina