RTV AHIRETI
Lajme

“Koha në Ukrainë matet me jetën e njerëzve, jo me ditë apo javë”- Zyrtari i NATO-s viziton Kievin, bën thirrje për mbështetje të fortë

“koha-ne-ukraine-matet-me-jeten-e-njerezve,-jo-me-dite-apo-jave”-zyrtari-i-nato-s-viziton-kievin,-ben-thirrje-per-mbeshtetje-te-forte

Shefi i komitetit ushtarak të NATO-s, Rob Bauer, gjatë vizitës në Kiev deklaroi se aleatët e Ukrainës nuk duhet të jenë pesimistë lidhur me aftësinë e shtetit për të zmbrapsur trupat ruse dhe bëri thirrje që paketat e rëndësishme të ndihmës të dërgohet me shpejtësi. Bauer udhëhoqi vizitën e parë zyrtare në Kiev të një

Related posts

8 mijë vullnetarë polakë, përfshirë të mitur, do të marrin trajnime ushtarake

admin

Policia e Londrës thotë se po përgatitet për protesta të tjera rreth Palestinës

admin

Blinken: Administrata e presidentit Biden nuk i lidh shitjet e avionit F-16 në Turqi me aplikimin e Suedisë në NATO

rezart morina