RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Komandanti i FSK-së takon njeriun e dytë të Ushtrisë amerikane për Evropë dhe Afrikë

komandanti-i-fsk-se-takon-njeriun-e-dyte-te-ushtrise-amerikane-per-evrope-dhe-afrike

Komandanti i FSK-së, Bashkim Jashari ka pritur në takim zëvendës komandantin e Ushtrisë Amerikane për Evropë dhe Afrikë (USAREUR-AF) gjenerallejtënant Andrew Rohling.

Në këtë takim Jashari ka vlerësuar bashkëpunimin me Komandës së Ushtrisë Amerikane për Evropë dhe Afrikë, duke e falënderuar për mbështetjen.

“Të dy Gjeneralët u dakorduan për intensifikim të bashkëpunimit dhe konkretizim të projekteve, të cilat kanë për qëllim zhvillimin profesional dhe taktik të FSK-së. Në fund të takimit, gjenerali amerikan ka potencuar që Komanda e Ushtrisë Amerikane për Europë dhe Afrikë do të vazhdoj të jetë përkrahës i FSK-së, në ngritjen e kapaciteteve ushtarake dhe nderveprueshmerisë me forcat amerikane”, thuhet në komunikatë.

Related posts

Bankat në Kosovë i shtrenjtojnë sërish kreditë

rezart morina

Radoiçiq: Nuk lejojmë që veriu të udhëhiqet nga ata që fituan 1-2% të votave

rezart morina

Imami i Qa’bes lutet për “Pa’lestinën dhe Me’sxhid Al-Ak’sanë” në hutben e Bajramit

RTI