RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Komandot turke mbërrijnë në Kosovë – VIDEO

komandot-turke-mberrijne-ne-kosove-–-video

Karvani i parë i batalionit komando “Lüleburgaz” nga Turqia, i cili do të shërbejë në Kosovë, ka përfunduar transferimin në Kosovë sot në mbrëmje. U urojmë misione të mira dhe të suksesshme ushtarëve tanë heroikë në Kosovë për ruajtjen e paqes dhe qetësisë, thuhet në njoftimin e ushtrisë turke.

Related posts

Ndahen miliona euro shtesë në kuadër të Pakos për Inflacionin – përfitojnë studentët dhe ata që kursejnë energjinë elektrike

admin

Spanjë, kisha pranon të kompensojë viktimat e abuzimeve

rezart morina

Britani e Madhe, nis greva më e madhe hekurudhore në 30 vjet

admin