RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Komisioni i PE miratoi raportin e liberalizimit të vizave për serbët e Kosovës, reagon Qeveria: “Kordinacija”, precedent i rrezikshëm

komisioni-i-pe-miratoi-raportin-e-liberalizimit-te-vizave-per-serbet-e-kosoves,-reagon-qeveria:-“kordinacija”,-precedent-i-rrezikshem

Komisioni për Liri Qytetare dhe Punë të Brendshme i Parlamentit Evropian miratoi të martën raportin për liberalizimin e vizave për bartësit e pasaportave të Serbisë që jetojnë në territorin e Kosovës. Ndaj këtij vendimi ka reaguar Klisman Kadiu, këshilltar për media i zv/kryeministrit Besnik Bislimi. Ai ka thënë se shpreh keqardhje për vendimin e sotëm, […]

Related posts

Ministri i Jashtëm turk përsërit thirrjen për armëpushim të menjëhershëm në Gaza

admin6

Situata në Veri, Holanda kërkon rikthimin e vizave për Serbinë

admin

Osmani: E rrezikshme të kesh fqinj si Serbia, FSK e NATO do parandalojnë skenarët e Vuçiqit

rezart morina