RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Komuna e Gjilanit ua lehtëson punën agjëruesve

komuna-e-gjilanit-ua-lehteson-punen-agjeruesve

Komuna e Gjilanit ka marrë një vendim për punëtorët të cilët agjërojnë.

Sipas këtij vendimi, ata që agjërojnë dhe janë të punësuar në këtë komunë, do të punojnë një orë më pak.

Në vendimin e publikuar thuhet se orari për agjëruesit, do të jetë nga ora 09:00, deri në orën 16:00, që do të thotë vetëm 7 orë punë.

Related posts

Erdoğan: Krimet e luftës të Izraelit nuk duhet të mbesin pa përgjigje

admin

OKB pezullon shpërndarjen e ushqimeve në Rafah: Operacionet humanitare drejt kolapsit

admin

Gaza, rritet në 28.663 numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

rezart morina