RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Konfirmohet vdekja e Prigozhinit, pas testeve gjenetike

konfirmohet-vdekja-e-prigozhinit,-pas-testeve-gjenetike

Shefi i Wagnerit, Yevgeny Prigozhin, është konfirmuar i vdekur pas analizave gjenetike që u janë bërë trupave të gjetur nga rrëzimi i aeroplanit të mërkurën, kanë njoftuar autoritetet ruse, raporton BBC.

Komisioni Hetimor ka thënë se janë konfirmuar identitetet e të gjitha 10 viktimave që ishin në listën e pasagjerëve.

Aeroplani privat i Prigozhinit u rrëzua në veriperëndim të Moskës, ku humbën jetën të gjithë që ishin në të.

Kremlini ka mohuar spekulimet se ka gisht në rrëzimin e aeroplanit.

Related posts

Azerbajxhani njoftoi se ka nisur operacion antiterrorist në Karabak

rezart morina

Maqedonci: FSK-ja po trajnon ushtarë holandezë për operacione të kërkim – shpëtimit

admin6

Gjermani, prezantuesja që bëri thirrje për bojkot ndaj produkteve izraelite pushohet nga puna

rezart morina