RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kosova ndalon hyrjen e të gjitha mallrave nga Serbia

kosova-ndalon-hyrjen-e-te-gjitha-mallrave-nga-serbia

Qeveria e Kosovës ka vendosur që asnjë mall nga Serbia nuk do të lejohet të hyjë në Kosovë, ka mësuar KOHA.

Kjo ka ardhur pas kidnapimit të tre policëve kufitarë në veri.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se përveç agresion ky është edhe synim për destabilizim.

Për këtë ka reaguar edhe Policia e Kosovës dhe ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla të cilët kanë kërkuar nga organet ndërkombëtare lirimin e menjëhershëm të tyre.

Policia e Kosovës do të mbajë konferencë për media në orën 17:00.

Related posts

Për një muaj u shkurorëzuan 122 çifte

admin

Operacion antidrogë në Shqipëri, arrestohen 233 persona

admin

Kurti sot në Greqi – Merr pjesë në darkën joformale me liderë të rajonit, nesër takimi dypalësh me kryeministri grek

rezart morina