RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

KQZ gati për zgjedhjet në veri, fton qytetarët të marrin pjesë në votime

kqz-gati-per-zgjedhjet-ne-veri,-fton-qytetaret-te-marrin-pjese-ne-votime

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), në mbledhjen e mbajtur sot ka miratuar planin operacional për zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të komunave: Mitrovicë e Veriut, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan.

Në rend të ditës të mbledhjes së KQZ-së, ishin tri pika që kishin të bëjnë me zgjedhjet në veri, transmeton Telegrafi.

Kryetari i KQZ-së, Kreshnik Radoniqi tha se kanë përfunduar të gjitha përgatitjet për zgjedhjet.

“Kemi ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për organizmin e zgjedhjeve, vendvotimet që janë miratuar, kemi vendosur kontejnerë në vendin e duhur, tashmë janë gati për votime. Ftoj qytetarët të dalin në votime dhe të votojnë për kryetarin e tyre. Me shpresë që gjithë procesi të shkojë i lirë”, tha ai.

Në mbledhjen e KQZ-së u bë edhe miratimi i dy ekipeve mobile.

Related posts

Niger, dhuna e vazhdueshme ka zhvendosur 20 mijë njerëz të tjerë brenda vendit

admin

Vasfije Krasniqi shprehet e dëshpëruar: Vetëm një i dënuar për dhunim seksual

rezart morina

Trazira në Selanik për përvjetorin e protestave të vitit 1973

admin