RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Krahu ushtarak i Hamasit thotë se kishte në shënjestër qendrën komanduese të operacioneve izraelite

krahu-ushtarak-i-hamasit-thote-se-kishte-ne-shenjester-qendren-komanduese-te-operacioneve-izraelite

Brigadat Qassam kanë thënë në një postim në Telegram se kanë gjuajtur predha mortajash në një qendër komanduese të operacioneve izraelite në perëndim të Tel al-Hawa në qytetin e Gazës.

Krahu ushtarak i Hamasit tha gjithashtu se kishte në shënjestër një grup ushtarësh izraelitë të cilët ishin barrikaduar brenda një shtëpie në zonën al-Hawoz, në perëndim të Khan Younis, në Gazën jugore.

Ai shtoi se kishte një numër të paspecifikuar viktimash.

Related posts

Burgoset ish-aleati i Donald Trump/ Peter Navarro: Çështja kundër meje, sulm i paprecedentë

admin

Brazili kërkon krijimin e grupit të paqes për të mbyllur luftën në Ukrainë – VIDEO

rezart morina

Parlamenti Evropian e miraton planin prej 6 miliardë eurosh për Ballkanin Perëndimor

RTI