RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Kremlini: Rusia nuk vodhi drithëra nga Ukraina

kremlini:-rusia-nuk-vodhi-drithera-nga-ukraina

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov tha se Rusia nuk ka vjedhur drithëra nga Ukraina, raporton Anadolu Agency (AA).

Ai tha se nuk është mundshme paqja me Ukrainën. “Por, kjo, është e mundur pasi të gjitha kërkesat e Rusisë të përmbushen nga Ukraina”, theksoi Peskov.

Sipas tij, këto kushte dihen shume mirë nga Ukraina.

Duke iu përgjigjur pretendimeve të Kievit rreth asaj se Rusia ka vjedhur drithërat e Ukrainës, Peskov tha se “Rusia nuk vodhi asnjë drithë”. /aa

Related posts

SHBA mbështet Turqinë në presionin që i bën Rusisë për t’iu ribashkuar Marrëveshjes së Drithërave të Detit të Zi

admin

Holanda me projektiligj për mbikëqyrjen e kurseve të Kuranit

admin

Apeli refuzon lirimin e infermiereve që u përfshinë në sulmin fizik ndaj të moshuarës në Pejë

admin