RTV AHIRETI
Lajme

Kriza humanitare në Gaza, Izraeli do të hapë rrugë të reja për ndihma

kriza-humanitare-ne-gaza,-izraeli-do-te-hape-rruge-te-reja-per-ndihma

Izraeli ka njoftuar se po hap rrugë të reja për dërgesat humanitare në Gaza. Kalimi Erez në pjesët veriore të Rripit të Gazës do të hapet për herë të parë që nga sulmet e Hamasit të 7 tetorit – dhe ndihma do të lejohet përkohësisht të rrjedhë përmes portit Ashdod. Zyrtarët izraelitë kanë thënë gjithashtu

Related posts

Britania mbështet pa kushte anëtarësimin e Kosovës në KiE

admin6

Siri, rritet në 3.384 numri i personave të vdekur nga tërmetet

admin

MPJD: Qytetarët e Kosovës të shmangin kalimin nëpër Serbi

rezart morina