RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kryetari i KQZ-së viziton qendrën e votimit në Lagjen e Boshnjakëve

kryetari-i-kqz-se-viziton-qendren-e-votimit-ne-lagjen-e-boshnjakeve

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Kreshnik Radoniqi gjatë ditës së sotme ka vizituar qendrën e votimit në Lagjen e Boshnjakëve në Mitrovicën e Veriut.
Radoniq u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të dalin në votime, përcjell lajmi.net.

E veçanta e këtyre zgjedhjeve të jashtëzakonshme është se po mbahen për herë të parë pa pjesëmarrjen e partive politike serbe në përjashtim të një kandidateje të pavarur, dhe nga gjithsej 19 qendra, 6 janë të rregullta dhe 13 alternative.

Në katër komunat veriore janë gjithsej 19 qendra të votimit me 34 vendvotime, ndërsa të drejtë vote kanë 45 mijë e 95 persona.

Related posts

Indi, i nxehti përvëlues shkakton 46 të vdekur

rezart morina

Lajçak përmbledh takimet e javës, paralajmëron zhvillime në dialogun Kosovë-Serbi

rezart morina

Në sulmet e kryera nga Gaza rritet në 300 numri i izraelitëve që humbën jetën

rezart morina