RTV AHIRETI
Lajme

Kryparlamentari turk viziton Xhaminë e Sulltan Muratit në Shkup

kryparlamentari-turk-viziton-xhamine-e-sulltan-muratit-ne-shkup

Kryetari i Kuvendit të Madh Popullor të Türkiyes (TBMM), Mustafa Şentop, në kuadër të vizitës së tij në Shkup ka vizituar Xhaminë e Sulltan Muratit, raporton Anadolu Agency (AA).

Şentop dhe delegacioni shoqërues u informuan nga zyrtarët për xhaminë, e cila u rinovua nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), si dhe kullën e Sahatit që ndodhet në oborrin e xhamisë.

Şentop gjithashtu vizitoi edhe ambientet e brendshme të xhamisë.

Pas vizitës në Xhaminë e Sulltan Muratit, Şentop dhe delegacioni i tij vizituan edhe konviktin e femrave “Şule Yüksel Şenler”.

Kryeparlamentari turk vizitoi konviktin dhe u informua nga drejtuesit për aktivitetet e zhvilluara.

Related posts

Siri, vriten 3 anëtarë nga e njëjta familje në sulmin e regjimit në Idlib

admin

FSK-së i shtohen snajperistë profesionalë të specializuar në Jordani

rezart morina

Ministrat e BE-së diskutojnë për Malin e Zi

admin