RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti dhe Vuçiq pranojnë ftesën e Borrellit për takim më 18 gusht

kurti-dhe-vuciq-pranojne-ftesen-e-borrellit-per-takim-me-18-gusht

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë pranuar ftesën e Bashkimit Evropian që më 18 gusht të zhvillojnë rundin e ri të bisedimeve, konfirmoi për mediat zëdhënësi i bllokut, Peter Stano.

“Mund të konfirmoj se pasi përfaqësuesi i Lartë, Josep Borrell, ftoi të dy palët në Bruksel, kryeministri Kurti dhe presidenti Vuçiq kanë pranuar ftesën e tij. Ata do të mirëpriten në Bruksel më 18 gusht nga Borrell dhe përfaqësuesi i posaçëm i BE-së, Mirosllav Lajçak, për të diskutuar për rrugën përpara në dialogun Prishtinë-Beograd”, tha Stano.

Ai shtoi se më vonë do të japin detaje të tjera për agjendën e takimit të 18 gushtit.

Related posts

Papa kërkon veprime urgjente nga bota kundër ndryshimeve klimatike

rezart morina

Kryeministri polak: Duam të krijojmë një nga ushtritë më të forta tokësore të Evropës

rezart morina

Bosnjë dhe Hercegovinë synon të ulë normën e duhanpirjes me ligjin e ri

rezart morina