RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti sot nënshkruan marrëveshje të rëndësishme me një kompani amerikane

kurti-sot-nenshkruan-marreveshje-te-rendesishme-me-nje-kompani-amerikane

Sot do të nënshkruhet marrëveshja ndërmjet Korporatës Energjetike të Kosovës dhe kompanisë amerikane General Electric (GE) për Modernizimin e Turbinave me Avull të Termocentralit Kosova B.

Në këtë ceremoni do të marrë pjesë edhe kryeministri Albin Kurti, ka bërë me dije Zyra e Kryeministrit. Ceremonia do të mbahet nga ora 13:00.

“Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti merr pjesë në ceremoninë e nënshkrimit të marrëveshjes ndërmjet Korporatës Energjetike të Kosovës dhe kompanisë amerikane General Electric (GE) për Modernizimin e Turbinave me Avull të Termocentralit Kosova B”, thuhet në njoftim.

Related posts

Ministria e Shëndetësisë apelon sërish tek qytetarët për të vluar ujin para përdorimit

admin

Shqipëria zgjedh qeverisjen lokale

admin

Kina provokon Tajvanin, stërvitje ushtarake rreth ishullit prej disa ditësh – VIDEO

admin