RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti takon Myftiun Tërnava, flasin për Projektligjin për Liritë Fetare

kurti-takon-myftiun-ternava,-flasin-per-projektligjin-per-lirite-fetare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, u prit në takim nga kryetari i Bashkësisë Islame, Myftiu Naim Tërnava.

Sipas një komunikate për medie të Qeverisë së Kosovës, Kurti e Tërnava diskutuan për Projektligjin për Liritë Fetare, derisa Kurti premtoi respektim të plotë të lirisë fetare, në mënyrë të barabartë, për të gjithë qytetarët.

“U theksua se Qeveria e merr me seriozitet garantimin dhe respektimin e plotë të lirisë fetare, në mënyrë të barabartë, për të gjithë qytetarët pa dallim”, thuhet në komunikate.

Kryeministri Kurti shprehu mirënjohje për Myftiun Tërnava për përkrahjen dhe kontributin e dhënë nga ai dhe Bashkësia Islame e Kosovës.

Related posts

Arabia Saudite kërkon nga Izraeli të “punojë seriozisht” për zgjidhjen e çështjes së Palestinës

admin

Vuçiq dekoron ish-policin Dejan Pantiç, i akuzuar për terrorizëm në Kosovë

rezart morina

Hapësira ajrore e Sudanit do të jetë e mbyllur deri më 15 gusht

admin