RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kurti uron kryetarët dhe asamblistët e zgjedhur dje

kurti-uron-kryetaret-dhe-asamblistet-e-zgjedhur-dje

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ,ka komentuar zgjedhjet e mbajtura dje në katër komunat në veri të Mitrovicës.

Ky është postimi i plotë i tij:

Zgjedhjet për kryetar në katër komunat veriore të Kosovës dhe për kuvendet komunale në dy sosh, dje u zhvilluan qetë dhe pa incidente. Falënderoj KQZ-në për organizimin, policinë e Kosovës për sigurinë dhe qytetarët për mbështetjen.

Atmosfera ishte ajo e frikësimit dhe shantazhit andaj edhe dalja e qytetarëve në zgjedhje ishte e ulët. Bojkoti ishte i imponuar nga fushata kërcënuese e Beogradit zyrtar dhe e veglave të tij kriminale në terren në veri. I falënderoj qytetarët për kurajon dhe qetësinë.

Uroj kryetarët dhe asamblistët e zgjedhur dje. Ata duhet të punojnë me përkushtim dhe të shërbejnë pa dallim. Qeveria do t’i përkrahë e ndihmojë. Sistemi institucional dhe shërbimet publike do të mund të funksionojnë më shumë e më mirë. Për mirëqenien e qytetarëve dhe të drejtat e tyre.

Related posts

Kurti flet për takimin me Vuçiqin në Bruksel, tregon 6 pikat që përmendi për marrëveshjen finale

admin

Rama paralajmëron vetëreformim në Qeveri dhe Partinë Socialiste

admin

The Sun: Shqipëria, Maldivet e Europës për vetëm 27 paund! BBC nxjerr dokumentar – VIDEO

admin