RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kuvendi sot nis sesionin vjeshtor, Kryesia pritet t’i caktojë dy seanca

kuvendi-sot-nis-sesionin-vjeshtor,-kryesia-pritet-t’i-caktoje-dy-seanca

Kuvendi i Kosovës sot pritet të nisë sesionin e ri vjeshtor. Ai do të fillojë me mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit që pritet të mbahet në orën 11.

Kryesia ka në rend ditë caktimin e dy seancave plenare, njëra me 23 pika e tjetra me 13. Ndër pikat e seancës së parë që pritet të caktohet, janë edhe votimi i 3 marrëveshjeve ndërkombëtare, të cilat pushteti, pa votat e opozitës nuk ka arritur t’i miratojë dhe shqyrtimi i dy marrëveshjeve të tjera ndërkombëtare.

Kuvendi ka në procedurë 48 projektligje që kanë mbetur të papërfunduara nga sesionet e kaluara.

Gjatë sesionit pranveror deputetët kanë miratuar 43 ligje, që nuk është as gjysma e punës së kryer në periudhën e njëjtë të vitit të kaluar.

Related posts

COVID 19 – OBSH e shqetësuar nga shtimi i rasteve

rezart morina

I vazhdohet paraburgimi serbit që sulmoi KFOR-in në veri, tjetri lirohen nën dorëzaninë e 30 mijë eurove

rezart morina

McCarthy zgjidhet kryetar i Dhomës së Përfaqësuesve pas 15 rundesh votimi

admin