RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Kyçje ilegale në ujësjellës – KRU “Prishtina” largon tetë keqpërdorues

kycje-ilegale-ne-ujesjelles-–-kru-“prishtina”-largon-tete-keqperdorues

Kompania Rajonale e Ujësjellësit ka realizuar tetë shkyçje ilegale të lidhura në ujësjellës.

Përmes një njoftimi në Facebook, KRU “Prishtina” ka njoftuar se shkyçjet janë realizuar për dy orë, nga ora 8:30 deri në 10:30.

Njoftohet se gjatë kontrollit kanë hasur në kyçje të palegalizuar dhe në kyçje në gypat ilegal pa ujëmatës.

Related posts

Vela e Sejdiu nga Presidenca, Dalipi nga ZKM dhe Gjini nga AAK marrin pjesë në takimin për Asociacionin

rezart morina

Gaza, forcat izraelite vrasin 20 persona që prisnin ndihmë humanitare

rezart morina

Rusët bombardojnë shkollat në lindje të Ukrainës

admin