RTV AHIRETI
Shëndetësi

Lëngu që ju ndihmon të menaxhoni kolesterolin e lartë në mënyrë të shëndetshme

lengu-qe-ju-ndihmon-te-menaxhoni-kolesterolin-e-larte-ne-menyre-te-shendetshme

ëse keni kolesterol të lartë, duhet të dini se sa e rëndësishme është të kujdeseni për dietën tuaj dhe të bëni kontrolle të rregullta mjekësore, apo jo? Dhe si të mësoni se si të bëni një lëng natyral që mund të jetë shumë i mirë për këtë problem?

Me vetëm 2 përbërës natyralë, kjo pije do t’ju ndihmojë të kujdeseni për shëndetin tuaj në një mënyrë të thjeshtë.

Përbërësit:

200 ml ujë;

1 karotë;

5 luleshtrydhe.

Mënyra e përgatitjes:

Për këtë pije nuk është e nevojshme të hiqni lëvozhgën e karotës;

Mjafton ta prisni në copa të vogla dhe ta vendosni në blender me përbërësit e tjerë të listës;

Tani thjesht përzieni mirë derisa të formohet një lëng homogjen;

Nëse dëshironi, shtoni pak akull. Më pas, pini lëngun tuaj menjëherë.

Related posts

Si të parandaloni pickimin nga mushkonjat/ Metodat më të forta natyrale

admin

OBSH: Mungesa e aktivitetit fizik po sëmur miliona vetë

admin

Drejtuesit e shërbimeve mjekësore/ Kandidatët prej dy muajsh presin përgjigje për rezultatet finale

rezart morina