RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Logos-A sjell veprën “Gruaja mes Kur’anit dhe realitetit të muslimanëve”.

logos-a-sjell-vepren-“gruaja-mes-kur’anit-dhe-realitetit-te-muslimaneve”.

Libri: Gruaja mes Kur’anit dhe realitetit të muslimanëve
Autor: Rashid Ganushi
Formati: A5
Përktheu nga arabishtja: Indrit Lita
Faqe: 176
ShB Logos-A këtyre ditëve nxorri nga botimi veprën e mendimtarit tunizian Rashid Ganushi “Gruaja mes Kur’anit dhe realitetit të muslimanëve”.
Në këtë vepër Ganushi shpalos idetë e tij mbi rolin që duhet ta ketë femra në shoqëri qoftë në jetën profesionale apo edukative.
Për autorin, gruaja mund të ofrojë kontribut të pashoq në fushën e kulturës dhe ndërtimit të një kombi të arsimuar.
Logos-A
Frymëzimi vazhdon…

Related posts

Turqi, rritet në 31.643 numri i viktimave si pasojë e tërmetit

admin

PDK-ja e LDK-ja mobilizohen për “rrugën përpara” pa Kurtin

rezart morina

Shqipëri, pjesëmarrja në votime deri në orën 17:00

admin