RTV AHIRETI
Lajme

Lufta në Ukrainë, Kina po lobon për një plan alternativ paqeje para samitit në Zvicër

lufta-ne-ukraine,-kina-po-lobon-per-nje-plan-alternativ-paqeje-para-samitit-ne-zvicer

Kina po lobon tek vendet në zhvillim për t’iu bashkuar planit të saj alternativ të paqes për Ukrainën përpara samitit të paqes të kësaj fundjave në Zvicër. Rreth 90 shtete dhe organizata janë regjistruar për të marrë pjesë në samitin e kësaj fundjave në Lucern, në të cilin Rusia nuk ishte e ftuar. Kina, e

Related posts

Rumunët shqetësohen për inflacionin, krizën e energjisë

admin

Pjetër Shala shpallet fajtor, dënohet me 18 vjet burgim

rezart morina

Britani, punonjësit e hekurudhave dhe metrosë në grevë

admin