RTV AHIRETI
-SerbiEmmanuel MacronKosovaLajmeLajmet e funditPresidenti i FrancësRajoniTë Gjitha

Macron kërkon që Kosova dhe Serbia të normalizojnë raportet: Njohje të ndërsjellët të simboleve shtetërore

macron-kerkon-qe-kosova-dhe-serbia-te-normalizojne-raportet:-njohje-te-ndersjellet-te-simboleve-shteterore

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se normalizimi i raporteve mes Kosovës dhe Serbisë është i nevojshëm. Këtë deklaratë udhëheqësi francez e bëri përmes një deklarate të përbashkët për media me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, i cili gjendet në Paris në një vizitë zyrtare. Macron po ashtu shprehu mbështetjen për integrimin e shteteve të […]

Related posts

Përfundon takimi i kryetarëve të komunave të veriut, këto janë kërkesat e tyre

admin

VIDEO/ I mbijetoi dy luftërave botërore, Ukraina godet me raketa anijen me të vjetër detare të Putinit. Shikoni pamjet

admin

Agjencia turke e fatkeqësive nis operacionet e kërkim-shpëtimit në Libi pas përmbytjeve

rezart morina