RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Madrid, presidenti turk takon homologun e tij francez

madrid,-presidenti-turk-takon-homologun-e-tij-francez

Presidenti i Türkiye-s, Recep Tayyip Erdoğan, në margjinat e samitit të NATO-s në Madrid ka takuar homologun e tij francez, Emmanuel Macron, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi me dyer të mbyllura për media shënon fillimin e kontakteve dypalëshe të presidentit turk në samitin treditor të nivelit të lartë në kryeqytetin spanjoll.

Related posts

Europol: Po rritet rreziku nga ekstremi i djathtë

admin

Kurti: 106 persona në Pastasellë u vranë vetëm pse ishin shqiptarë

admin

Poloni – Nëntë milionë refugjatë ukrainas kanë hyrë vend që nga fillimi i luftës kundër Rusisë

admin