RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mali i Zi ndalon kalimin kufitar me certifikatë të lindjes, edhe fëmijët nën 18 vjeç duhet të kenë dokument udhëtimi

mali-i-zi-ndalon-kalimin-kufitar-me-certifikate-te-lindjes,-edhe-femijet-nen-18-vjec-duhet-te-kene-dokument-udhetimi

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës njofton të gjithë shtetasit e Republikës së Kosovës, se për kalimin kufitar në Malin e Zi, edhe fëmijët nën moshën 18 vjeçare duhet të jenë të pajisur me një dokument të vlefshëm udhëtimi.

Mali i Zi ka pezulluar vendimin e mëparshëm në bazë të të cilit fëmijët nën moshën 18- vjeçare nga Republika e Kosovës, janë lejuar të kalojnë kufirin vetëm me certifikatë të lindjes.

Vendimi për hyrjen në Malin e Zi të të gjithë shtetasve të Republikës së Kosovës, përfshirë edhe të miturit, vetëm me dokumente të vlefshme udhëtimi, është tashmë në fuqi

Related posts

OKB-ja, e shqetësuar nga racizmi në futbollin italian

rezart morina

Parlamenti në Shkup miraton anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

admin

Tentim vrasje në Prishtinë

admin