RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Marrëveshja e grurit, ministri i Jashtëm turk vizitë në Kiev javën e ardhshme

marreveshja-e-grurit,-ministri-i-jashtem-turk-vizite-ne-kiev-javen-e-ardhshme

Ministri i Jashtëm turk, Hakan Fidan do të udhëtojë në Kiev javën e ardhshme për të diskutuar marrëveshjen e grurit, të arritur në korrik të vitit të kaluar në Stamboll, me autoritetet ukrainase.

Kjo është raportuar nga dy burime të mirë-informuara të cituara nga Middle East Eye.

Misioni i Fidanit pason vendimin e Ukrainës për të eksploruar rrugë alternative për të eksportuar drithërat e saj pas vendimit të Moskës për t’u tërhequr nga marrëveshja muajin e kaluar. /abcnews

Related posts

Në prag të heqjes së vizave, mbi 300 mësimdhënës kanë kërkuar pushim pa pagesë

admin6

Nigeri, 50 të vdekur nga përmbytjet

admin

Votohet projektligji për hekurudhën Prishtinë-Durrës

admin