RTV AHIRETI
Albin KurtiKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditmasakraprokuroria specialeTë Gjitha

Masakra e Nakaradës në Kosovë, Kurti: Prokuroria Speciale të bëjë drejtësi

masakra-e-nakarades-ne-kosove,-kurti:-prokuroria-speciale-te-beje-drejtesi

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar masakrën e Nakaradës, ku 16 burra e djem u morën nga ushtria serbe. Pas shtatë vitesh ata u gjetën në varrezën masive në Batajnicë të Beogradit. “16 burrat dhe djemtë e familjes Mirena, policia dhe paraushtarakët e Serbisë i ndanë nga familjarët e tyre. Për herë të fundit […]

Related posts

Fëmija nga Gaza shkruan libër për “jetët e tyre të shkatërruara” nga bombardimet izraelite

rezart morina

Presidenti i Partisë Popullore Evropiane: Serbia ta kuptojë se Kosova është shtet

admin

Gafa e radhës e Biden: Putin po e humb luftën në Irak

rezart morina