RTV AHIRETI
Lajme

Mbajtja e zgjedhjeve në pjesët e aneksuara të Ukrainës, Këshilli i Sigurimit i OKB-së dënon Rusinë

mbajtja-e-zgjedhjeve-ne-pjeset-e-aneksuara-te-ukraines,-keshilli-i-sigurimit-i-okb-se-denon-rusine

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara ka dënuar “me fjalët më të forta” “përpjekjet e paligjshme” të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në “zonat e pushtuara përkohësisht brenda territorit të Ukrainës të njohur ndërkombëtarisht”. Ukrainasve në vende të tilla si Donetsk për të votuar në zgjedhjet ruse i është ushtruar presion. Kjo vjen pasi

Related posts

Japonia i përcolli Kinës shqetësimet për aktivitetet ushtarake përreth ujërave të saj territoriale

rezart morina

Vdekjet misterioze të biznesmenëve në Kremlin, gjendet i mbytur oligarku rus në Vladivostok

admin

Vazhdon sot procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve

rezart morina