RTV AHIRETI
Shëndetësi

Mbijetesa nga kanceri i gjirit! 70% e grave i mbijetojnë sëmundjes

mbijetesa-nga-kanceri-i-gjirit!-70%-e-grave-i-mbijetojne-semundjes

Kanceri i gjirit është i shpeshtë në vendin tonë dhe jo vetëm. Sipas statistikave, 1 n 8 gra në Shqipëri preket nga ky kancer, por fatmirësisht pjesa afro 70% e grave i mbijetojnë sëmundjes vdekjeprurëse.

Related posts

Nëse keni këtë simptomë në mëngjes mund të rezultoni me COVID

admin6

Ujë me sheqer, kura më e mirë kundër këtyre problemeve të rënda shëndetësore

rezart morina

Si ta menaxhoni “tinnitusin”, ose atë zhurmën e çuditshme në veshët tuaj

admin