RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditnegociatatSerbiaTë Gjitha

Më 19 mars mbahet raundi i ri i dialogut mes kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë

me-19-mars-mbahet-raundi-i-ri-i-dialogut-mes-kryenegociatoreve-te-kosoves-dhe-serbise

Bashkimi Evropian ka thirrur një takim të dialogut për normalizimin e raporteve mes Kosovës dhe Serbisë në nivel të kryenegociatorëve. Më 19 mars, pritet që të takohet kryenegociatori i Kosovës, Besnik Bislimi dhe ai i Serbisë, Petar Petkoviç. Këtë takim e konfirmoi edhe i dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. Pas […]

Related posts

Dy kadetë nga Kosova diplomojnë në “West Point” në SHBA

RTI

Gjermani, partia e ekstremit të djathtë AfD rrit përqindjen e votave

admin

Rrëshqitja masive e dheut në Papua Guinea e Re, më shumë se 2,000 njerëz të vdekur

admin