RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Më shumë se 338,000 të zhvendosur në Gaza thotë OKB

me-shume-se-338,000-te-zhvendosur-ne-gaza-thote-okb

OKB-ja tani po thotë se 338,934 njerëz janë zhvendosur në Gaza, ndërsa sulmet shkatërruese të bombardimeve të Izraelit vazhdojnë.

Kushtet në enklavën me popullsi të dendur, ku jetojnë më shumë se dy milionë njerëz, janë gjithnjë e më të dëshpëruara dhe palestinezët në Gaza nuk kanë ku të shkojnë. /mesazhi

Related posts

Bosnjë dhe Hercegovinë, sot do të varrosen edhe 50 viktima tjera të gjenocidit në Srebrenicë

admin

Ambasada e Kosovës në SHBA kremton 15-vjetorin e Pavarësisë, flet edhe Gabriel Escobar

rezart morina

Osmani për targat: Me aleatët po bëjmë përpjekje për një zgjidhje brenda 48 orëve

admin