RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mediat bojkotojnë konferencën pas mbledhjes së Qeverisë

mediat-bojkotojne-konferencen-pas-mbledhjes-se-qeverise

Mediat e kanë bojkotuar konferencën e cila pritej të mbahej pas mbledhjes së Qeverisë, që është mbajtur të mërkurën.

Sipas gazetarëve që kanë qenë duke e përcjellë mbledhjen, vazhdimisht pas përfundimit të takimeve të ekzekutivit, ju bie të presin deri një orë për konferencë.

Të mërkurën, para se të largoheshin nga salla e konferencave kanë pritur 40 minuta.

Arsyeja që u është dhënë për vonesën ka qenë që ekzekutivi ka pasur një takim të brendshëm.

Related posts

Pas Gjilanit, PDK shkëput koalicionin me LVV-në edhe në Podujevë

admin

Putin: Rusia dhe Koreja e Veriut kanë mundësi për bashkëpunim ushtarak

rezart morina

“Mungesa e infermierëve duhet të trajtohet si emergjencë globale shëndetësore”

admin