RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetTurqi

Mehaj pas kthimit të ushtarëve të FSK-së: Këta janë krenaria jonë, heronjtë tanë

mehaj-pas-kthimit-te-ushtareve-te-fsk-se:-keta-jane-krenaria-jone,-heronjte-tane

Sonte në Kosovë janë kthyer pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, të cilët morën pjesë në operacionet e kërkim-shpëtimit pas tërmetit në Turqi.

Në Aeroportin e Prishtinës në pritje të ushtarëve të FSK-së dolën edhe zyrtarë të shumtë shtetëror.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, thotë se ata janë krenaria jonë, heronjtë tanë që përveçse shpëtuan jetë njerëzore treguan edhe nivel të lartë profesionalizmi.

“Ju jeni 42 heronjtë tanë, dhe krenaria jonë më e madhe”,tha ai.

Related posts

Përfundon protesta në Zveçan, një numër i vogël i qytetarëve vazhdon të qëndrojë në tenda

admin

Kërkesë e re për ekstradimin e Gruevskit, Ismailoviqit dhe Demirit

admin

Irani emëron ambasadorin e ri në Arabinë Saudite pas ndërprerjes shtatëvjeçare

admin