RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Merret vendimi: 1 muaj paraburgim për kryeshefin e KEK-ut

merret-vendimi:-1-muaj-paraburgim-per-kryeshefin-e-kek-ut

Gjykata Themelore e Prishtinës ia ka caktuar një muaj paraburgim kryeshefit të KEK, Nagip Krasniqi.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, Mirlinda Gashi – zëdhënëse në Gjykatën Themelore në Prishtinë.

“Po Gjykata ia ka caktuar masa e paraburgimit në kohëzgjatje prej një muaji”, tha Gashi për lajmi.net.

Kryeshefi i Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK), Nagip Krasniqi, u arrestua të mërkurën nën dyshimin për kryerjen e tri veprave penale, ’Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar’’, ‘’Ushtrimi i ndikimit’’ , dhe ‘’Konflikti i interesit’’.

Related posts

Ministri britanik i Emigracionit: Shqiptarët duhet të ndalohen të kërkojnë azil në Mbretërinë e Bashkuar

admin

Liderët e Turqisë, Azerbajxhanit dhe Armenisë takohen para samitit të Pragës

admin

SHBA, paralajmërim për sulme të mundshme terroriste në Turqi

rezart morina