RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Mesimbesimi Islam ne shkollat e qytetit Wil te Zvicres

mesimbesimi-islam-ne-shkollat-e-qytetit-wil-te-zvicres

Nga sot rifilluam mesimin e lendes fetare ne qytetin Wil te Zvicres, pas nje pauzes prej 5 viteve.
Ua bej me dije se lenda e fese islame eshte mesuar ne shkollat e qytetit Wil nga viti 2001. Ne vitin shkollor 2017/2018 hyri lenda e Etikes dhe zevendesoi lenden fetare.
Pas nje pauzes 5 vjecare edhe vet shkolla kerkoi nga ne ti rikthehemi klasave, gje qe e beme me kenaqesi.
Zoti mbaresi dhe suksese.

Nga: Imam Bekim Alimi

Related posts

Maqedoni e Veriut, mbahet Akademi solemne me rastin e 114-vjetorit të Kongresit të Manastirit

admin

NASA shpik teknologjinë për gjetjen e të mbijetuarve nën rrënojat e tërmeteve

admin

Kurti: Asociacioni është “Zajednicë” e Hashim Thaçit dhe Isa Mustafës

rezart morina