RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ministri i Jashtëm i Egjiptit do të vizitojë Turqinë

ministri-i-jashtem-i-egjiptit-do-te-vizitoje-turqine

Ministri i Jashtëm i Egjiptit, Sameh Shoukry do të vizitojë Turqinë në fundjavë, raporton Anadolu.

Sipas informacioneve të marra nga burimet diplomatike, Shoukry do të vizitojë Turqinë në fundjavë dhe do të takohet me ministrin e Jashtëm të Türkiyes, Hakan Fidan.

Detajet lidhur me vizitën do të bëhen të ditur në ditët e ardhshme.

Related posts

24 vjet nga krimi serb mbi qytetarët e Skenderajt

admin

Një i vdekur në tregun e Vitisë, dyshohet për vetëvrasje

admin6

Sot Apeli shpall aktgjykimin ndaj Gucatit e Haradinajt

admin