RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ministri i Jashtëm i Turqisë u takua me udhëheqësin e turqve të Krimesë, Mustafa Kırımoğlu

ministri-i-jashtem-i-turqise-u-takua-me-udheheqesin-e-turqve-te-krimese,-mustafa-kirimoglu

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, u takua me udhëheqësin e turqve tatarë të Krimesë, Mustafa Kırımoğlu, i cili vizitoi Ankaranë pas tërmeteve që goditën pjesën jugore të vendit dy javë më parë, transmeton Anadolu.

Në postimin e tij në llogarinë e tij në Twitter, Çavuşoğlu njoftoi se janë takuar me udhëheqësin e turqve tatarë të Krimesë, njëherësh deputet i Ukrainës.

“Falënderuam udhëheqësin e turqve tatarë të Krimesë dhe deputetin e Ukrainës Mustafa Kırımoğlu, i cili vizitoi Ankaranë pas tërmetit, dhe të gjithë turqit tatarë të Krimesë që ishin me ne në kohë të vështira”, tha kryediplomati turk.

Related posts

Erdoğan niset drejt Uzbekistanit për të marrë pjesë në Samitin e Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait

admin

Gjendja pas vërshimeve, Komuna e Klinës njofton se nuk do mbahet mësimi nesër

admin

Të enjten debatohet në Parlamentin Evropian mbi marrëdhëniet Kosovë-Serbi

rezart morina