RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ministri i Jashtëm turk zhvillon bisedë telefonike me homologun egjiptian

ministri-i-jashtem-turk-zhvillon-bisede-telefonike-me-homologun-egjiptian

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Hakan Fidan zhvilloi bisedë telefonike me ministrin e Jashtëm të Egjiptit, Sameh Shoukry, transmeton Anadolu.

Sipas një njoftimi nga Ministria e Jashtme, ministri Shoukry uroi homologun e tij Fidan për detyrën e re.

Në bisedë gjithashtu u diskutua edhe për marrëdhëniet dypalëshe.

Related posts

Erdoğan bëri thirrje për unitet kundër përshkallëzimit të islamofobisë në vendet perëndimore

rezart morina

Kreu i Diyanetit turk, Erbaş u bën thirrje danezëve ta lexojnë Kuranin

admin

Netanyahu merr zyrtarisht mandatin për të formuar qeverinë izraelite

admin