RTV AHIRETI
Lajme

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës priti në takim atasheun e mbrojtjes së Türkiye-s

ministri-i-mbrojtjes-se-kosoves-priti-ne-takim-atasheun-e-mbrojtjes-se-turkiye-s

Ministri i Mbrojtjes së Kosovës, Ejup Maqedonci ka pritur në takim atasheun e mbrojtjes të Republikës së Türkiye-s, kolonel Çağdaş Akif Kahraman, transmeton Anadolu.

Siç njofton Ministria e Mbrojtjes, koloneli Kahraman e ka uruar ministrin Maqedonci në detyrën e tij të re të cilën e mori gjatë kësaj jave.

“Ministri Maqedonci theksoi se Türkiye është njëri ndër shtetet aleate të Republikës së Kosovës dhe e siguroi se ky bashkëpunim i shkëlqyer do të vazhdojë për të përmbushur planin bilateral dhe synimin e Ministrisë së Mbrojtjes në avancimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës”, thuhet në njoftim.

Më tej u bë e ditur se Kosova dhe Türkiye do të vazhdojnë edhe partneritetin ndërmjet dy shteteve.

Related posts

Deputetët nuk e votojnë marrëveshjen ndërkombëtare për kredi me Fondin OPEC

admin

Papa Françesku drejton meshën në Kishën e “Zemrës së Shenjtë” në Bahrein

admin

Gjermania ndalon duhanin në automjetet me fëmijë

rezart morina