RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë GjithaXhelal Zvecla

Ministri Sveçla akuzohet se ka hedhur tymuese në parlament, i parashkruhet vepra penale

ministri-svecla-akuzohet-se-ka-hedhur-tymuese-ne-parlament,-i-parashkruhet-vepra-penale

Në gjykimin ndaj ministrit i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla dhe tre deputetë të Vetëvendosjes, të cilët akuzohen se kanë hedhur gaz lotsjellës në Kuvendin e Kosovës më 2018, gjykatësi Sabit Sadiku bëri të ditur se të akuzuarve iu ka parashkruar vepra penale “Pengim i personit zyrtar në kryerjen e detyrave zyrtare”. Këtë gjë, gjykatësi […]

Related posts

Dëmtohen 10 vetura nga plumbat qorrë

admin

Izraeli vazhdon sulmet ajrore në Gaza në ditën e parë të Bajramit

admin6

Incidenti i dytë ajror në pak ditë/ Lëndohen 12 persona që po fluturonin nga Doha në Dublin, shkak turbulencat e forta

admin