RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Ministri turk i Mbrojtjes dhe homologu i tij grek vizitojnë rajonin e prekur nga tërmetet

ministri-turk-i-mbrojtjes-dhe-homologu-i-tij-grek-vizitojne-rajonin-e-prekur-nga-termetet

Ministri i Mbrojtjes Kombëtare i Turqisë, Hulusi Akar, zhvilloi një takim me ministrin grek të mbrojtjes, Nikolaos Panagiotopoulos, raporton Anadolu.

Ministri grek Panagiotopoulos i cili mbërriti në qytetin Hatay, të prekur nga tërmetet me qendër në Kahramanmaraş, u prit nga Akar në aeroport

Akar dhe Panagiotopoulos kryen inspektime mbi qytet me helikopter dhe më pas zhvilluan takim kokë më kokë.

Pas informimit të kryer lidhur me punimet e kryera pas tërmetit në Qendrën e Koordinimit të Fatkeqësive në Hatay, Akar dhe Panagiotopoulos pritet të mbajnë një konferencë të përbashkët për media.

Related posts

BE ende mosmarrëveshje për reformën e migracionit

rezart morina

Kurti falënderoi Cramonin për mbështetjen, eurodeputetja e kritikon nga veriu i Mitrovicës

admin

OKB: Kufiri SHBA-Meksikë, rruga më vdekjeprurëse në botë për emigrantët

admin