RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Mirë së erdhe në Islam vëlla Jusuf

mire-se-erdhe-ne-islam-vella-jusuf

Bukuria dhe vërtetësia e fesë Islame është ajo që rezaton dhe ndriçon zemrat e atyre që dëshirojnë ta njohin të vërtetën ku dita ditës jemi dëshmitarë se numri i muslimanëve shtohet nga motrat dhe vllezërit tanë që me vetëdëshirë e pranojnë islamin. Sot në xhaminë tonë MESXHIDI AKSA Leverkusen pranoi Islamin pranë imamit Hoxhë Hasan Baftijari nji djal Gjerman i quajtur Patrick Bukowski. Pasi Imami i shpjegoi rreth Islamit, u diskutua gjerë e gjatë rreth fesë islame dhe pasiqë u konstatua së me bindje dëshiron ta pranojë Islamin dhe pa imponim vëllahu shqiptoi shehadetin-deklaraten Islame duke u bërë musliman. Tani e tutje Patrick dëshiron të quhet Jusuf.
Allahu i forcoftë, Jusufin në Islam!

Nga: Hasan Baftijari

Related posts

Lavrov thotë se nuk ka pengesa për eksportin e grurit: Marrëveshja nuk na ndalon të sulmojmë infrastrukturën ushtarake

admin

Fitër Bajrani të premtën – BIK jep hollësi rreth Manifestimit Qendror

rezart morina

Turqia dhe Indonezia nënshkruan pesë marrëveshje

admin