RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Mitrovica e Veriut i bashkohet Asociacionit të Komunave të Kosovës

mitrovica-e-veriut-i-bashkohet-asociacionit-te-komunave-te-kosoves

Kuvendi Komunal i Mitrovicës së Veriut ka votuar pro bashkimit të kësaj komune në Asociacionin e Komunave të Kosovës.

Lajmin e ka bërë të ditur asamblistja e Vetëvendosjes, Aida Doli.

“Sot, në Kuvendin Komunal, në Veriun e Mitrovicës, u votua pro bashkimit të Komunës Veriore të Mitrovicës në Asociacionin e Komunave të Kosovës. Kjo votë tregon përkushtimin dhe mbështetjen për bashkëpunimin e fortë dhe përforcimin e qeverisjes lokale. Bashkëpunimi dhe bashkërendimi i komunave janë thelbësore për të adresuar sfidat dhe për të ndërtuar një shoqëri më të bashkuar dhe më të qëndrueshme për të gjithë” thuhet në njoftim.

Related posts

Çmimi i bukës, në botë ulet, në Maqedoninë e Veriut rritet!

admin

Osmani vizitë zyrtare në Mal të Zi

admin

Shpërthim në Mitrovicën e veriut, dëmtohen dritaret e një shtëpie

rezart morina