RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

MPJ e Serbisë: Daçiq mori garanci nga SHBA që Asociacioni duhet të formohet

mpj-e-serbise:-daciq-mori-garanci-nga-shba-qe-asociacioni-duhet-te-formohet

Kreu i diplomacisë serbe, Ivica Daçiq gjatë vizitës në ShBA ka takuar Derek Chillet dhe Gabriel Escobar.

Në njoftimin e Ministrisë së Jashtme të Serbisë, thuhet se Daçiq ka marrë sigurinë e SHBA-së se “besojnë që Asociacioni duhet të formohet” dhe se amerikanët “vlerësojnë shumë pozicionin konstruktiv të Serbisë në kuadër të dialogut Prishtinë-Beograd”.

Në fotografitë e publikuara, Daçiq shihet që ia ka bërë një dhuratë emisarit amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar

Related posts

Demonstratë e re antiqeveritare në Izrael, mbi 100,000 njerëz protestuan kundër ndryshimeve në drejtësi

rezart morina

Banka Botërore me 365 milionë dollarë synon krijimin e vendeve të punës në Kosovë

rezart morina

Medvedev: Do të ndërpresim marrëveshjen e grurit nëse G7 ndalon eksportet në Rusi

admin