RTV AHIRETI
KosovaKosovëLajmeLajmet e funditramazaniTë Gjitha

Muaji i shenjtë i Ramazanit, Myftiu i Kosovës uron besimtarët: Agjërimi ju pranoftë! Lutemi për ndaljen e konflikteve në botë

muaji-i-shenjte-i-ramazanit,-myftiu-i-kosoves-uron-besimtaret:-agjerimi-ju-pranofte!-lutemi-per-ndaljen-e-konflikteve-ne-bote

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, ka uruar besimtarët myslimanë në prag të nisjes së Muajit të Ramazanit, duke uruar që agjërimi i tyre të pranohet dhe duke u lutur për ndaljen e konflikteve në mbarë botën. Muaji i Ramazanit nis më 11 mars, por data e nisjes ndryshon në shtete të ndryshme, varësisht nga vëzhgimet […]

Related posts

Kurti takon Scholzin, flasin për dialogun dhe planin franko-gjerman

rezart morina

Turqia shpreson që marrëveshja e drithit me Ukrainën do të çojë në zgjidhjen e konfliktit

admin

Çavuşoğlu: Nevojitet bashkëpunim për stabilitet të qëndrueshëm në Siri

rezart morina