RTV AHIRETI
KFORKosovaKosovëKryesoreLajmeLajmet e funditNATOTë Gjitha

“Ndërhyrja jonë i dha fund konfliktit!”/ Lufta në Kosovë pjesë e dokumentarit për sukseset e NATO-s (VIDEO)

“nderhyrja-jone-i-dha-fund-konfliktit!”/-lufta-ne-kosove-pjese-e-dokumentarit-per-sukseset-e-nato-s-(video)

NATO ka realizuar një dokumentar rreth misionit të saj gjatë 75 viteve të ekzistencë, që nga krijimi në 1949. Dokumentari prek momentet që përcaktojnë Organizatën sot, përmes fjalëve dhe eksperiencave  personale të personazheve që kanë parë këto momente kryesore. Dokumentari përfshinë disa nga momentet kyçe të intervenimit të NATO-s, duke filluar me Luftën e Ftohtë […]

Related posts

Për herë të parë, pas 16 vjetëve mbahet seancë solemne në Kuvendin Komunal në Mitrovicë të Veriut

admin

Kuvendi i Kosovës sot debat parlamentar për dialogun Kosovë-Serbi

rezart morina

RTK: Nga Serbia ka përpjekje për vrasjen e kryeministrit Kurti

rezart morina