RTV AHIRETI
Lajme

Ndërroi jetë imami Abdija ef. Kuljici, nga Manastirica e Prizrenit

nderroi-jete-imami-abdija-ef.-kuljici,-nga-manastirica-e-prizrenit

Njoftojmë kolegët, miqtë dhe opinionin e gjerë, se sot, më 23 dhjetor 2022, ndërroi jetë imami Abdija ef. Kuljici, nga Manastirica e Prizrenit. Varrimi i rahmetliut do të bëhet nesër, e shtunë, më 24 dhjetor 2022, në kohën e ikindisë, në vendlindje.

Allahu e mëshiroftë dhe e shpërbleftë me Xhenet!

Biografi e shkurtër

Abdija ef. Kuljici lindi më 10 janar 1974 në fshatin Manastiricë të Prizrenit. Shkollën fillore e kreu në vendlindje, për të vazhduar më pas të mesmen në Medresenë “Alauddin” në Prishtinë, të cilën e përfundoi në vitin 1993.

Prej vitit 1994 e deri në fund të jetës, afër 29 vjet, shërbeu si imam, hatib dhe mualim në xhaminë e fshatit, në vendlindje.

Related posts

Çavuşoğlu dënon “fuqishëm” bastisjet e forcave izraelite në xhaminë Al-Aksa

rezart morina

Putin: Evropianët po kthehen në epokën e mesjetës, po magazinojnë dru për tu ngrohur në dimër

admin

Hungaria ‘bllokon’ BE-në, nuk aprovon këstin e ndihmës për Ukrainën

admin